Fakirlik belgesi nereden ve nasıl alınır ?...

fakirlik belgesi alma şartları, fakirlik belgesi kimlere verilir, fakirlik belgesi için gerekenler, fakirlik belgesi geçerlilik süresi, fakirlik belgesi dilekçesi, fakirlik belgesi formu, muhtardan fakirlik belgesi...

Ülkemizde Asgari ücretin 800TL 'lerde, açlık sınırınında 1000TL'lerde olduğunu düşünürsek bir çoğumuzun fakir olduğunu söylemek yanlış olmaz herhalde :) Dolayısı ile fakirlik yada yoksulluk belgesi almak için neler gerekiyor, şartları nedir gelin hep birlikte detayli bir şekilde göz atalım arkadaşlar... Öncelikle bu belgeyi almak isteyenlerin hiçbir şekilde bir sosyal güvenlik kurumuna kayıtlı bulunmaması gerekiyor. Yani sigortalı, bağkurlu ve ona benzer bir sosyal güvencelerinin olmaması gerekiyor.
Ayrıca fakirlik belgesi almak isteyen kişilerin üzerine kayıtlı herhangi bir gayrimenkul yada malın da bulunmaması gerekiyor. Eğer adınıza kayıtlı bir taşınmaz mal var ise bu belgeyi almanız mümkün değil bilginiz olsun.Fakirlik belgesi verme yetkileri bağlı bulunduğunuz mahallelerdeki Muhtarlara verilmiştir. Bu belge verilirken sizlerden muhtar herhangi bir para talep edemez kanunen buna hakkı yoktur. Bu belgeyi alacak kişiler muhtara nüfus cüzdanı ile gidecekler muhtarlarda bunlara sosyal güvenceleri olmadığına dair yazı verir. Zaten muhtarların aynı mahallede bulunan kişilerin durumlarını bilmesinden dolayı bu fakirlik belgesi kişiye zahmet çekmeden verilir. Bu belge ile de kişiler ihtiyacı olan tüm yardımları alabilirler.

0 yorum :

Yorum Gönder

Bu yazıyı okudunuz mu
 
Ana Sayfa | Reklam Ver | İletişim
Copyright © 2013. SGK Bilgileri - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama yapılamaz!..

-->